Mutfaklarda emniyet ve rahatlık Googlemutfakemniyeti Mutfaklarda emniyet ve rahatlıkDayanıklı ev aletleriyle tanınan Profilo, A enerji sınıfı etiketine sahip multifonksiyonel çelik fırınıyla estetik dış görünüm ve konforu bir arada sunuyor. Çelik ocak ızgarası bulunan Profilo FRM 5500, özel olarak tasarlanmış pizza kademesiyle pizza keyfini de evlere taşıyor.

Geniş iç hacmiyle farklı pişirme seçenekleri sunan fırının pizza kademesi hem alt hem de turbo ısıtma sağlayarak börek ve pizza gibi her çeşit hamur işini çok kolay ve tam kıvamında pişirme imkanı sunuyor.

Profilo FRM 5500’de bulunan gaz emniyet sistemi, evlerin güvenliği açısından öne çıkan bir özellik. Kaplardan dökülecek sıvının, mutfak penceresinden girecek rüzgarın veya kontrol düğmesi dışında herhangi bir etkenin ateşi söndürmesi durumunda sistem, gaz akışını otomatik olarak kesiyor, tatsız sürprizlerin ve talihsiz kazaların önüne geçiyor.

Profilo fırının üzerinde yer alan elektronik saatle, pişirme süresinin başlama ve bitişi ayarlanabiliyor. Yemeklerin tam olarak istenilen sürede pişirilmesini sağlayan bu özellik sayesinde ev dışındayken veya diğer işlerle uğraşırken fırındaki yemek için endişelenmeye gerek kalmıyor.

Pişirme ve ısıtmada 3. boyut
3 boyutlu sıcak hava dolaşımı özelliği bulunan Profilo FRM 5500, aynı anda 3 ayrı tepside eşit ısı dağılımıyla en ideal pişirme konumunu sağlıyor. Değiştirilebilir büyük ve küçük ızgaralar da ızgara yapılmak istenen yemeğin miktarına uygun ortamı sağlayarak enerji ve zamandan tasarruf sağlıyor.

Geniş iç hacimli Profilo FRM 5500, katalitik fırın arka duvarı ve tamamen cam iç kapağı sayesinde kolayca temizlenebiliyor. Pişirme esnasında yağ ve kir tanecikleri katalitik emaye kaplı arka duvar üzerine yapışıyor ve fırın içerisindeki sıcaklıktan dolayı yanıyor. Böylece pişirme sonrası kolay temizleme sağlandığı gibi pişen yemeğin oluşturduğu koku da önemli ölçüde ortadan kalkıyor.

Yüzde 30’a varan tasarruf
A enerji sınıfı Profilo fırın yüzde 30’a varan enerji tasarrufu sağlıyor. Manuel hızlı ön ısıtma özelliğiyle de hem enerjiden hem de zamandan kazandırıyor. Bu özellik sayesinde kullanmadan önce uzun süre fırının ısınmasını beklemeye gerek kalmıyor. Bütün rezistanslar anında devreye giriyor ve 175 derece sıcaklığa 5 dakika içerisinde ulaşabiliyor.

Diğer yazılar:

Reklam Gizlilik Politikasi